Uncategorized

utonęłam

Myślę sobie, że to wszystko to jakiś fantastyczny zbieg okoliczności sprzyjających poznaniu się dwóch ciał A i B,  zmierzających przed siebie.

I że to się nie zdarza, tak sie nie dzieje. Robisz te wyjątki, nagle się nie kontrolujesz, żresz więcej i mówisz, śmiejesz się do siebie. Czujesz, myślisz, wszystko robisz dużo intensywniej i nie możesz się skupić. Jesteś szczęśliwy, gdy łapiecie motyle do słoików, by patrzeć, jak zdychają, podlewasz mrowsiko paliwem i inne stworzenia niczemu niewinne i widzisz, ze jesteście tacy sami, chociaż nie macie żadnego pojęcia, jeszcze zbyt wcześnie. Czujesz to dziwne szczęście, boisz sie do niego przyznać, przyznać do tego, że dawno wpadłeś, przepadłeś i toniesz w cudzym zapachu, smaku i ślinie, panikujesz, nie możesz sie zatrzymać, oprzeć, zaryglować i planujesz, jak spędzicie emeryturę i jak będziecie razem do niej dorabiać, taki jesteś szalony, myślisz, że to to, na co czekałeś całe życie.

I myślę sobie też, że to całkiem miłe, że wszystkie wymiary jak: data, pogoda i miejsce musiały nam sprzyjać i że akurat miałam dobry humor i zgubiłam mózg na chwilę, oczy i szczękę.

A potem czytałam literaturę i okazuje się, że rzeczy jak powyższe zdarzają się nawet nagminnie.

A potem czytałam twoje oczy i okazuje się, że ktokolwiek mógłby być mną dla ciebie. Bardzo jestem losowa.

Literatura tylko mnie niszczy.

 

 

 

6 komentarzy

 • Autopogoń
  18/12/2015 at 00:26

  „A potem czytałam twoje oczy i okazuje się, że ktokolwiek mógłby być mną dla ciebie.” niestety sytuacja, w której obie strony od początku chcą tego samego to rzadkość – zwykle to jedna osoba musi tę drugą do siebie przekonać.

  Reply
 • Weronika
  20/12/2015 at 01:20

  a mimo wszystko wciąż jest „coś” w tych fantastycznych zbiegach okoliczności – „Nasze życie codzienne jest bombardowane przez przypadki,
  dokładniej mówiąc przez przypadkowe spotkania ludzi i zdarzeń, które
  nazywamy koincydencją. Koincydencja oznacza, że dwa niespodziewane
  wydarzenia występują jednocześnie, że się spotykają. (…) Ogromnej
  większości takich koincydencji człowiek w ogóle nie zauważa. (…) Ale
  czy wydarzenie nie jest tym bardziej znaczące i wyjątkowe, im więcej
  potrzeba było przypadków, aby mogło się wydarzyć? Tylko przypadek może
  wyglądać jak poselstwo losu. To, co jest nieuchronne, czego się
  spodziewamy, co powtarza się codziennie, jest nieme. Tylko przypadek do nas przemawia. (…) Przypadek ma w sobie czar. Jeśli miłości ma być miłością niezapomnianą, od pierwszej chwili muszą się ku niej zlatywać przypadki (…)”

  Reply
 • Wiola Starczewska
  03/01/2016 at 11:29

  Tak mi się przypomniała Szymborska i Miłość od pierwszego wejrzenia…

  Reply
 • Dominika Dobrowolska
  03/01/2016 at 13:46

  Literatura jest piękna, ale może zniszczyć… Naiwność naszą wzmacnia i wiarę w ludzi wyjętych z książek. I kochamy, cierpimy, płaczemy, ale wciąż czekamy na księcia z papieru wyciętego.

  Reply
 • Wiola Starczewska
  20/02/2016 at 15:41

  Ojej, a myślałam, że to naprawdę, a to chodziło tylko o miłość z książek…

  Reply

Leave a Reply